Osud si nevybírá-3díl

21. března 2009 v 18:44 | Carol |  Povídky od...........

Osud si nevybírá- 3díl

Autor:Petra

Blog: http://peetee.blog.cz


Carol se při vstupu do sálu necítila moc dobře - všechny ty pohledy, co se na ni upíraly, ji znervózňovaly. Nebylo se čemu divit - šaty, co měla na sobě, odhalovaly strašně moc a navíc byly tak těsné, že měla pocit, že brzy omdlí.

" Carol, usmívej se, " potichu říkala Susan Hopkinsová. " Dívej, jde sem Draco Malfoy." Carol se zděšeně otočila, ale dřív, než k ní mohl přijít Draco, objevil se ten muž, co při pohledu na ni upustil koláček.

" Můžu prosit, slečno Hopkinsová?," zeptal se a zamířil s ní na parket. " Jmenuji se Severus Snape..", nestačil Severus dokončit větu, neboť Carol mu skočila do řeči. " Ten Severus Snape? Ten Severus, jehož skutky jsou proslavené? Nemyslela jsem to nijak zle. Měla to být lichotka," řekla Carol, když viděla, jak se Snape zatvářil.


Po chvíli trapného mlčení se Severus zeptal:" Nejste náhodou příbuzná s Evansovými?" " Ne, kdo to je?," zeptal se zvědavě Carol. Severus chvíli mlčel a pak spustil:" Lily Evansová byla dívka, kterou jsem miloval. Jste jí hodně podobná, jen vlasy neměla černé..." Carol se na něj zvědavě podívala a zeptala se:" A proč nejste spolu? Nemilovala vás?" Snape se hořce zasmál a řekl: " Možná zpočátku ano, ale pak se objevil jiný a přebral mi ji. Taky to byla částečně moje vina, protože jsem jí řekl něco, co se nedalo vzít zpátky." " A kde je teď?" Severusova tvář zesmutněla. " Je mrtvá. Zemřela před sedmnácti lety při útoku, který přežil jen její syn (jako jediný v celém kouzelnickém světě) a ten syn mi strašně moc připomíná, co jsem mohl mít a nemám." Carol se zamyslela a najednou vyhrkla:" Počkejte, vy jste miloval Lily Potterovou?" Severus jen přikývl a chtěl něco říct, ale nedostal se k tomu.

Přerušil ho Draco - přistoupil k nim a dožadoval se tance s Carol. " Zmlkni, Malfoyi, nevidíš, že tančím se Severusem? Až se s tebou budu chtít bavit (pokud k tomu někdy dojde), tak přijdu sama," odsekla Carol a mile se usmála na severuse, který viditelně tál pod jejím úsměvem.

Draco na Carol konsternovaně zíral a nezmohl se na slovo. Vrhl na Snapea výhružný pohled a vzdálil se.Narcissa Malfoyová na druhé straně sálu jen zírala a řekla svému manželovi:" Tak se mi zdá, že Draco má konkurenci. Severus se nějak zajímá o tu malou Hopkinsovou." Lucius se podíval směrem ke Carol a prohodil:" No, bude se muset naučit, že Malfoy se nevzdává a že dostane to, co chce."

Večírek se chýlil ke konci a Severus se loučil s Carol. " Bylo mi potěšení. Doufám, že Tě ještě někdy uvidím." Carol se k němu naklonila, políbila ho na tvář a odešla. Draco to sledoval ode dveří a nenávistně syčel.

Severus (ještě v opojení z večera stráveného s Carol), se otočil a narazil na Draca, který stál za ním.

" Co chcete, Malfoyi?," zeptal se Draca. Draco řekl: " Carol je moje a já ji dostanu. Ať se Vám to líbí nebo ne, jednou bude mou!". " A co když ne? Co když dá přednost mě?"." Vám? Vy nejste nic. Jste nula." " Dávej si pozor na pusu, hochu. Nevíš, s kým mluvíš. Nezapomeň, že jsem tvůj vedoucí koleje..." " Ale tady nejsme ve škole. " podrážděně odvětil Draco. " Zatím ne," řekl Severus a s prásknutím se přemístil pryč. Nechal tam Draca naštvaného a přemýšlejícího nad tím, co ho čeká v Bradavicích...

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama