Osud si nevybírá-4díl

21. března 2009 v 18:46 | Carol |  Povídky od...........

Osud si nevybírá-4díl

Autor:Petra

Blog: http://peetee.blog.cz/


Od plesu uběhl už týden. Za tu dobu se vztahy mezi Malfoyem a Snapem zhoršily. Snape už ho neprotěžoval, naopak jej začal mít plné zuby a byl na něj ještě víc nepříjemnější než na Harryho. I Draco se snažil Snapea poškodit - pomlouval ho, kde mohl a už nebyl pyšný na to, že Snape je ředitel Zmijozelské koleje.Dalo by se říct, že nenávist mezi nimi byla ještě větší, než nenávist jich obou k Harrymu. Kdyby si Draco měl vybrat mezi Snapem a Potterem, zvolil by Pottera.


"Draco, drahý...," volala Pansy na Draca. Byli v příjemném malém klubu, kde se scházela kouzelnická elita. "Neříkej mi drahý, buď tak hodná. Nikdy jsme spolu nic neměli a ani mít nebudem," utrhl se na Pansy Draco a bylo na něm vidět, že by nejraději zmizel, ale to nemohl udělat. Za pár minut přijdou jeho rodiče a taky Vincent s Carol."Draco, tady jsi," mávala na Draca jeho matka. Draco se ulehčeně zvedl ze svého místa a zamířil k Narcisse a Luciusovi.

Sedl si vedl nich a začali si povídat o tom, co dělali. (Věc u nich nevídaná). "Carol, Vincente, pojďte za námi," zavolala najednou Narcissa. Carol a Vincent tedy zamířili k jejich stolu.Pansy je žárlivě pozorovala - ona nikdy neseděla u jednoho stolu s Malfoyovými. "Taková přivandrovalkyně mi vyfoukne Draca," zuřila v duchu a začala spřádat plány..."Carol, jak ses dnes měla?," obrátila se medovým hlasem Narcissa na Carol. " Děkuji za optání, paní Malfoyová. Měla jsem se dobře. Byli jsme s Vincem v Příčné ulici nakupovat. " Říkej mi Narcisso," obrátila se ke Carol Narcissa. "Dobře...Narcisso, " odpověděla v rozpacích Carol."Co si dáte k pití?," zeptal se najednou Lucius. " Já si dám máslový ležák," řekla Cissa. "A ty, Vincente?," obrátila se ke Crabbovi. "Já si dám dýňovou šťávu," odpověděl Vincent. " A vy? Draco? Carol?". "Ohnivou whisky," požádal Draco. "Whisky? Tu nikdy nepiješ," divila se Narcissa. "Měl jsem nepříjemný výstup s Pansy," se sklopeným zrakem pronesl Draco. "A ty, Carol?." "Já si dám taky dýňovou šťávu," řekla Carol, hodně nesvá. Nejen z toho, že musí sedět u jednoho stolu s Malfoyovými, hned vedle Draca (kdyby mohla, nebyla by tu, ale slíbila to Vincovi), a taky z toho, jak se na ni Pansy Parkinsonová dívala. Její pohled nevěštil nic dobrého."Tady to máme. Jednu ohnivou whisky, dvě dýňové šťávy a dva máslové ležáky," řekla milá číšnice a vrhala vyzývavé pohledy na Luciuse Malfoye. Narcissa jen vyvrátila oči v sloup a napila se máslového ležáku."Jestli chceš, Carol, můžeme jít," řekl po pár minutách debaty s Malfoyovými Vincent, který si všiml, že Carol je nějaká nesvá. Dokonce se ani nedotkla své sklenice. "To by bylo fajn," ostýchavě řekla Carol."Nebude vám vadit, když odejdeme?," obrátila se na Narcissu. "Ne, jen běžte. Vypadáte unaveně. Oba dva. Šťastnou cestu," rozloučila se s nimi Narcissa. "Mám nějakou žízeň. Dopiju tu šťávu," dodala ještě a natáhla se po skleničce.Přiložila ji ke rtům a lačně polykala. Najednou se jí tvář stáhla bolsetí, sklenička jí vypadla z ruky a rozbila se na tisíc kousků. Cissa se chytla za břicho a zkroutila se bolestí. "Mami, mami, co je?," vyděšeně se k Cisse sklonil Draco a snažil se jí pomoct. "To bude jed," zařval Lucius a hned si čichl ke skleničce ve snaze rozpoznat, jaký jed. Ale už bylo pozdě.Cissa naposled otevřela oči, zašeptala:"Draco, buď hodný, ano? Neudělej nic nepředloženého. Dej pozor na otce, ať moc nerozhazuje, ano? Mám vás ráda," a vydechla naposledy. Draco vedle ní seděl, z očí se mu koulely slzy jako hrachy a nechápal, proč jeho matka.Lucius se pátravě rozhlížel po místnosti a hledal viníka. Narazil na jeden bílý, šokovaný obličej. Vstal a zamířil k té osobě.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama