Osud si nevybírá-5díl

26. března 2009 v 19:17 | Carol |  Povídky od...........

Osud si nevybírá-5díl

Autor:Petra

Blog: http://peetee.blog.cz/"Proč jsi to udělala? Já tě...," křičel jindy pyšný, city neukazující Lucius na šokovanou Pansy, která jen stěží zadržovala slzy a kousala se do ruky, aby nezačala ječet nahlas. "T-to neměla být paní Malfoyová. To měla být Carol. Draco při Pansině odpovědi zbystřil, vyskočil a běžel k nim. "Proč Carol? To ji tak nenávidíš? Proč...". "Ty nevíš proč? Nikdy sis nevšiml, že tě miluju. Tak moc, že chci být s tebou za každou cenu." "I za cenu vraždy? Tobě vážně nikdy nedošlo, že o tebe nestojím? Že tě jen využívám...ne, to není to správné slovo. Ty ses na mě přilepila jako pijavice a nechtěla ses mě vzdát, nechat mě odejít. Skoro na kolenou jsem tě prosil a ty nic..." Draco se odmlčel a utřel si uslzené oči. Dneska už mu bylo všechno jedno - už ho viděli pít alkohol, vztekat se, brečet, tak proč jim nedopřát více divadla.
Lucius rázně máchl hůlkou a najednou se objevila pouta, která Pansy svázala tak, že se nemohla vůbec hnout. " Jedno by mě zajímalo. Co to bylo za jed?," zeptal se. Pansy chvíli přemýšlela a pak řekla:"Střevíčník královský se žabím měchýřem." Sotva to Lucius uslyšel, vyskočil a zatvářil se děsivě. "Co se děje, tati?," se zájmem se dotazoval Draco. "Střevíčník královský je velmi jedová rostlina, která v kombinaci se žabím měchýřem způsobuje smrt. Lidé nad pětatřicet let umírají rychle a bezbolestně, ale lidé do pětatřiceti se svíjí v bolestech klidně celý den a žádný protijed na světě jeho účinky nezruší."

Draco se znechuceně podíval na Pansy a šel k tělu své mrtvé matky. Lucius zavolal na ministerstvo, aby jim oznámil, co se stalo a společně čekali až do příchodu někoho, kdo by to dal dopořádku.

*****

"Carol, víš, co se stalo?," vzrušeně volal Vincent na svou sestřenici. "Ne, nevím. Co se stalo?". "Narcissa Malfoyová je mrtvá." Carol se podlomila kolena a klesla na židli. "Jak mrtvá?," vykoktala. "Byla otrávená." "A kým?". "Představ si, že Pansy Parkinsonovou."
Carol se nevěřícně zvedla a vydala se ke dveřím. "Kam jdeš?," nechápavě se za ní díval Vincent. "Kam jdu? Jdu...prostě jdu," odvětila a s hlasitým´PRÁSK´ se přemístila.

Ocitla se kousek od honosného sídla. Chvíli váhala a pak zamířila k branám Malfoy Manor. Zazvonila a otevřel jí domácí skřítek. "Pán nepřijímá žádné návštěvy," oznámil a chtěl jí zabouchnout dveře před nosem. Ale Luciuse Malfoye přilákala zvědavost a když viděl, kdo přišel, jeho tvář se rozzářila.

"Pojď dál, Carol." "Děkuji. Já...slyšela jsem, co se stalo a...ani nevím, co tu dělám. Snad abych šla," řekla a chtěla odejít. Něčí ruka ji popadla za rameno a otočila ji tváří k sobě. "Carol, prosím, neodcházej. Možná se ti může zdát, že my Malfoyové jsme nafoukaní bezcitní parchanti, ale věř mi, tak to není. I my máme city. Draco na tom není zrovna nejlíp. Nemohla bys...?," oči Luciuse Malfoye se na ni tak prosebně dívaly, že nemohla odmítnout a tak přikývla a vydala se po schodech do patra.

Dlouho stála přede dveřmi, načež se nadechla, zaklepala a vstoupila.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 SAF SAF | 1. srpna 2010 v 17:06 | Reagovat

malfoy zavolal?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama