Rybník se leskl ve světle měsíce

21. března 2009 v 18:36 | Carol |  Povídky od...........

Rybník se leskl ve světle měsíce

Autor:Petra

Blog: http://peetee.blog.cz/

Draco Malfoy stál před domem a usmíval se. Usmíval se, protože měl rande. Rande s Carol, dívkou kterou by mu rodiče určitě neschválili. Ale to nehrálo žádbou roli - jeho otec sedí v Azkabanu a matka se nestará o nic jiného, než o sebe." Carol, ahoj, dneska ti to sluší," lichotil jí Draco a myslel to vážně. Carolina blonďatá hříva za ní vlála, jak skákala ze schodů. Uklouzla a spadla dracovi do náruče. Zřítili se na zem a bláznivě se smáli." Půjdeme?," zeptal se Draco, když se dosyta vysmáli. Postavil se a podal Carol ruku. " Díky," řekla zvonivým hlasem a vyrazili.


Park za měsíčního světla vypadal jinak než v poledne. Bylo sedm hodin večer, ale měsíc už vykukoval zpoza mraků.

" Víš, že tohle je moje oblíbené místo?," řekla zničehonic Carol. " Tohle? Tenhle park?"

" Ano, tenhle park. Na tomhle rybníku mě táta učil bruslit." " Ty umíš bruslit? Na opravdovských mudlovských bruslích?," zasvítily Dracovi oči. " Ano, umím. Ty ne?". " Bohužel, otec nikdy nesouhlasil s tím, abych se to naučil," řekl Draco a vzpomněl si na chvíli, kdy mu Lucius řekl, že on se bruslit učit nebude.

" Tak já tě to naučím." Carol mávla hůlkou a najednou před ní ležely dva páry bruslí. Ty větší podala Dracovi a rozběhla se k rybníku. Draco se překvapeně vydal za ní.Carol už byla přezutá a čekala na něj. Pokrčil rameny a nazul si brusle. Nadechl se, potichu si řekl:´Jsi přece Malfoy. Žádný led tě neporazí´a vydal se na led.Při prvním kroku mu to podjelo a Draco se natáhl na led. Se zaklením vstal a pokusil se o další krok. Zajásal, otočil se a ztuhl." Carol?," zavolal na svou dívku. Carol nebyla nikde v dohledu. Začal se otáčet a co nevidí - Carol si tam jezdí dokola s nějakým klukem, který umí perfektně bruslit.Podle bruslí a oblečení poznal, o koho se jedná.´Weasley,´procedil mezi zuby nenávistně a vydal se k nim.Když už byl těsně u nich, Carol se otočila. " Draco, tady jsi. Znáš Percyho? Percy, to je...". " Já vím, kdo to je. Malfoyi," pronesl Percy a probodl Draca nenávistným pohledem. " Weasley," odvětil Draco a zamířil ke Carol." Nebude ti vadit, když si zabruslím s tvou kamarádkou?". " To je moje holka." " Tak dobře, s tvojí holkou."Percy s Carol zamířili do středu rybníku a začali ukázkově kroužit. Když Percy přidal pár bruslařských triků, ze kterých byla Carol celá unešená, Draco vstal a mrskl brusle do sněhu. Zabořily se hluboky a zanechaly viditelnou stopu.Podíval se na Carol, nadechl se a vydal se domů. Nebrečel, ale uvnitř byl smutný a vzteklý. Vzteklý nejen na Carol, Percyho, ale i na sebe. Neměl to tak rychle vzdávat. Než by se vrátil, to radši pokračoval v cestě domů." Draco, počkej. No tak, Draco. Neblázni. Proč jsi odešel?"." Ty se ptáš proč? Výborně ses bavila a tak jsem nechtěl překážet," řekl s rádoby sarkastickým úsměvem, za kterým prosvítala bolest.

" Ale jdi. I kdyby byl Percy Tomáš Verner nebo Brian Joubert, stejně bych ho nechtěla. Já chci svého blonďatého, rychle se urážejícího kluka s dobrým srdcem. Nedělej hlouposti a pojď," usmála se a chytla ho za ruku.Draco se taky usmál, chytil ji pevněji za ruku a vyrazili směrem do města...

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 štěpulka štěpulka | 10. prosince 2010 v 13:48 | Reagovat

:-)  :-)  :-) krásný :-P :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama