Životopis

4. března 2009 v 13:10 | Carol |  Draco M.
 


  Jméno:Draco Malfoy

Datum narození :
1980
Datum úmrtí : /

Způsob smrti: /
Barva očí : šedá
Barva vlasů : blond
Zvláštní schopnosti : nemá
Rodina : otec (Lucius Malfoy) , matka (Narcisa Malfoyová)
Kolej : Zmijozel
Rasa : čistokrevný kouzelník
Člen : SmrtijediŽivotopis
Draco Malfoy je synem Luciuse a Narcisy Malfoyové.Ve Škole čar a kouzel v Bradavicích náleží do Zmijozelu a je oblíbencem Severuse Snapea, ředitele této koleje.


Je pyšný na svou čistou krev, nemá rád mudly a velmi touží po moci a slávě.


Jeho otec je Smrtijed a pracuje pro temného pána Voldemorta.


Sám Draco je také Voldemortovým příznivcem, je i smrtijedem.


Již od prvního roku v Bradavicích je úhlavním nepřítelem Harryho Pottera, Rona Weasleyho, Hermiony Grangerové, ostatních žáků Nebelvíru i jiných kolejí.


Draco Malfoy se neustále snaží dostat trojici hlavních postav (Harryho, Rona a Hermionu a někdy jejich další přátelé) do problémů. Většinou se mu daří prostřednictvím Severuse Snapea strhnout Nebelvíru body i za nevýznamné nebo nejasné prohřešky. Díky profesorce McGonagallové, ředitelce Nebelvírské koleje a zároveň zástupkyni ředitele Albuse Brumbála se však Harrymu, Ronovi a Hermioně daří vymotat z velikých i malých průšvihů jen s odečtenými body nebo školním trestem. Při činnech, za které by je Severus Snape rád nechal vyloučit z Bradavic, se jich přes svou přísnost většinou zastane.


I když Draco často dává najevo nadřazenost, v krizových situacích se projevuje jako strašpytel, např. v prvním díle Harryho Pottera při školním trestu v lese, kdy utekl před postavou v kápi.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama